-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Place No.    Name       Last Name    Age City                 St  Country Team                         Mph       Pace  Rate 
===== ====== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ==== 
    1     58 CHRIS CREVELING          19 KINTNERSILLE         PA  USA     LUIGINO RACING/MATTER        1:08:15.9  2:37  23.0 
    2    101 DAVID SARMIENTO          24 PLYMOUTH             MN  USA                                  1:08:17.0  2:37  23.0 
    3    110 STEVE ROBILLARD          22 MONTREAL             CAN CAN     BONT/RUDY PROJECT            1:08:17.0  2:37  23.0 
    4     81 JOEY MANTIA              20 OLYMPIA              WA  USA     LUIGINO RACING/MATTER        1:08:51.2  2:38  22.8 
    5     87 DANE LEWIS               29 SANTA FE SPRINGS     CA  USA     HYPER                        1:08:51.4  2:38  22.8 
    6     66 JONATHAN GORMAN          19 ROSWELL              GA  USA     BONT NA/RUDY PROJECT         1:08:51.5  2:38  22.8 
    7     56 JORDAN NELSON            26 COLORADO SPGS        CO  USA     TEAM BONT / RUDY PROJECT     1:08:51.6  2:38  22.8 
    8    109 JULIAN RIVERA            20 MEDELLIN             COL COLOMBI TRU-REV                      1:08:52.2  2:38  22.8 
    9     96 ADAM MILLER              24 INDEPENDENCE         MO  USA     SIMMONS RACING               1:08:52.3  2:38  22.8 
   10     54 EDDY MATZGER             39 FLOYD                VA  USA     TWINCAM                      1:08:53.0  2:38  22.8 
   11    106 MATT WALTHER             27 CUMMING              GA  USA     PINNACLE RACING TEAM         1:08:54.7  2:38  22.8 
   12     92 RYAN CHRISLER            33 HAYSVILLE            KS  USA     SIMMONS RACING               1:08:54.8  2:38  22.8 
   13    105 FRANCISCO RAMIREZ        29 ROSELLE PK           NJ  USA     K2/EMPIRE                    1:08:54.9  2:38  22.8 
   14    104 JIMMY BLAIR II           26 CUMMING              GA  USA     PINNACLE RACING TEAM         1:08:55.3  2:38  22.8 
   15     82 PETER STARYKOWICZ        20 LONG GROVE           IL  USA     TEAM RAINBO                  1:08:56.4  2:38  22.8 
   16     90 SEBASTIAN CANO           19 SANTA FE SPRINGS     CA  USA     HYPER                        1:08:56.5  2:38  22.8 
   17     88 JON ELLIOTT              34 HUNTINGTON BEACH     CA  USA     HYPER                        1:08:57.5  2:38  22.8 
   18     67 AARON ARNDT              26 BRAMPTON             ON  CAN     BONT NA/RUDY PROJECT         1:09:00.5  2:38  22.8 
   19     83 JAKE SAWYER              22 IRVINE               CA  USA     BONT                         1:09:02.0  2:38  22.8 
   20     77 JAMES SPRINGER           15 HARRISONBURG         VA  USA     MOGEMA-SYNERGY INLINE        1:09:04.5  2:39  22.8 
   21     71 PETER DOUCET             29 MISSISSAUGA          ON  CAN     K2 EMPIRE                    1:09:25.5  2:39  22.7 
   22     62 JF MESSIER               27 OTTAWA               ON  CAN     OISC                         1:09:29.0  2:40  22.6 
   23    108 LUIS MORENO              18 ROSELLE PARK         NJ  USA     K2/EMPIRE SPEED              1:09:51.6  2:40  22.5 
   24     91 JEREMY ANDERSON          30 SANTA FE SPRINGS     CA  USA     HYPER                        1:10:21.9  2:42  22.4 
   25     80 MAURICE HALL             15 HARRISONBURG         VA  USA     TEAM FLORIDA                 1:15:56.9  2:54  20.7 
   26     94 CHRISTOPHER ROWE         22 WICHITA              KS  USA     TEAM UNITED                  1:15:57.7  2:54  20.7 
   27     64 SERGIO ALMERALLA         30 OTTAWA               ON  CAN                                  1:15:58.3  2:54  20.7 
   28     78 CHRISTOPHER SPRINGER     15 HARRISONBURG         VA  USA     MOGEMA-SYNERGY INLINE        1:15:58.3  2:54  20.7 
   29    100 ROB BELL                 22 OKLAHOMA CITY        OK  USA     TEAM OKLAHOMA                1:16:00.1  2:54  20.7 
   30     76 AIVIN GUZMAN             16 HARRISONBURG         VA  USA     SYNERGY INLINE               1:16:39.2  2:56  20.5 
   31     74 THOMAS DETWILER          27 PHILADELPHIA         PA  USA     DRIVE SPORTS                 1:17:19.4  2:57  20.3 
   32     93 JAMES ROWE               19 WICHITA              KS  USA     TEAM UNITED                  1:17:19.5  2:57  20.3 
   33     97 MATTHEW MEYER            24 MINNEAPOLIS          MN  USA     ADAMS INLINE                 1:17:21.2  2:58  20.3 
   34    107 TONE COUGHLIN            29 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:17:21.5  2:58  20.3 
   35     65 MARK HERZOG              27 CHASKA               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:17:25.6  2:58  20.3 
   36     51 STEFAN RONCHETTI         27 AURORA               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:17:32.8  2:58  20.3 
   37     98 KEVIN KMETZ              28 LINCOLN              NE  USA     TEAM UNITED                  1:20:33.7  3:05  19.5 
   38     75 BILL LEWIS               31 SPRINGFIELD          IL  USA     CAPITAL CITY RACING          1:20:41.7  3:05  19.5 
   39     84 MURPHY QUINN             17 GLENVIEW             IL  USA     TEAM RAINBO                  1:20:41.9  3:05  19.5 
   40     79 CHAD JOHNSON             32 MINNEAPOLIS          MN  USA     TEAM ALOE UP                 1:20:42.1  3:05  19.5 
   41     60 THONG NGUYEN             24 ST LOUIS PARK        MN  USA     ADAMS INLINE                 1:20:42.2  3:05  19.5 
   42     63 ALLAIN LEGACY            31 OTTAWA               ON  CAN     OISC                         1:20:43.7  3:05  19.5 
   43     89 MARIUS COCIUBA           34 DEARBORN             MI  USA     SSII RACING                  1:20:45.8  3:05  19.5 
   44     85 MARC GRIFFIN             30 VERONA               VA  USA     SYNERGY INLINE               1:21:50.5  3:08  19.2 
   45     55 JOSHUA WILLIS            33 PHILADELPHIA         PA  USA                                  1:21:59.9  3:08  19.2 
   46     86 JOSHUA AVALO             26 TACOMA               WA  USA     PATTISONS EXTREME TEAM       1:25:34.7  3:16  18.4 
   47     73 TERRELL BRADLEY          16 DANVILLE             VA  USA     TRU-REV                      1:31:47.5  3:31  17.1 
   48     72 DAVID CROTEAU            34 SUPERSTITION FOOTHIL AZ  USA     PREDATORS                    1:32:28.2  3:32  17.0 
   49     53 JAMIE BROWN              35 HAM LAKE             MN  USA                                  1:38:17.2  3:45  16.0 
   50     95 DANIEL PAULSRUD          26 MILWAUKEE            WI  USA     TEAM ALOE UP                 1:45:19.0  4:02  14.9 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL - MASTERS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                            MPH
Place No.    Name       Last Name    Age City                 St  Country Team                         Time      Pace  Rate 
===== ====== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ==== 
    1    168 TONY MUSE                38 W DES MOINES         IA  USA     TRU-REV                      1:15:18.2  2:53  20.9 
    2    132 NORMAN KIRBY             39 COLORADO SPGS        CO  USA     TEAM BONT / RUDY PROJECT     1:15:18.2  2:53  20.9 
    3    155 CHRIS ADAMS              40 RIVERBANK            CA  USA     LUGINO                       1:15:18.6  2:53  20.9 
    4    158 MORGAN WILLIAMS          43 TORONTO              ON  CAN     TISC                         1:15:18.8  2:53  20.9 
    5    173 DANIEL FREDERICK         35 WAUWATOSA            WI  USA     TEAM ALOE UP                 1:15:20.0  2:53  20.9 
    6    135 RANDY PLETT              44 WINNIPEG             MB  CAN     BONT NA/RUDY PROJECT         1:15:20.1  2:53  20.9 
    7    150 EDWARD WACHTER           40 TUCSON               AZ  USA     BONT NA/RUDY PROJECT         1:15:20.1  2:53  20.9 
    8    149 MATT ROBINSON            41 MADISON              WI  USA     MAD CITY ROLLERS             1:15:20.2  2:53  20.9 
    9    170 RICARDO AMAYA            38 MINNEAPOLIS          MN  USA     ADAMS INLINE                 1:15:21.1  2:53  20.9 
   10    160 ANDREY ZHUIKOV           44 DULUTH               MN  USA     DULUTH SPEEDSKATING          1:15:21.7  2:53  20.9 
   11    172 MIKE ANDERSON            39 BLOOMINGTON          MN  USA     MIST/FLANDERS                1:15:22.5  2:53  20.9 
   12    142 KEVIN KLEIN              37 LINCOLN              NE  USA     TEAM UNITED                  1:15:23.2  2:53  20.9 
   13    129 BRENT BOVITZ             39 EDEN PRAIRE          MN  USA                                  1:15:24.3  2:53  20.9 
   14    154 KURT HALVERSON           41 LAKE ELMO            MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:15:35.9  2:53  20.8 
   15    145 JEFFREY HILL             41 VADNAIS HTS          MN  USA     TEAM ROBICHON                1:19:29.3  3:02  19.8 
   16    148 TIM TURNER               39 HEADINGLEY           MB  CAN     ROLLER SPORTS MANITOBA       1:19:43.5  3:03  19.7 
   17    147 BRUCE BELDEN             40 TUCKER               GA  USA     APRR                         1:19:44.0  3:03  19.7 
   18    152 MICHAEL WARD             36 RED WING             MN  USA                                  1:19:44.4  3:03  19.7 
   19    146 WILLIAM GABOS            44 ST LOUIS PARK        MN  USA     TC SPEED/ADAMS INLINE        1:19:45.2  3:03  19.7 
   20    157 ERIC MOLLGAARD           36 RED WING             MN  USA                                  1:19:45.3  3:03  19.7 
   21    136 JOHN GRUND               42 NORTH BRANCH         MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:19:45.9  3:03  19.7 
   22    127 KEITH SVIR               42 TWO HARBORS          MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:19:46.8  3:03  19.7 
   23    131 BOGDAN GUGIU             35 LOS ANGELES          CA  USA     PYRO APPAREL                 1:19:47.3  3:03  19.7 
   24    138 JAMES KAUTH              36 COLUMBIA HTS         MN  USA     FLANDERS                     1:19:47.5  3:03  19.7 
   25    126 JEFF TRAVIS              44 ROSEVILLE            MN  USA     FLANDERS                     1:19:48.4  3:03  19.7 
   26    140 MIKE DEZELLAR            43 EDEN PRAIRIE         MN  USA     FLANDERS                     1:19:54.8  3:03  19.7 
   27    167 MICHAEL HEIDINGER        44 PLYMOUTH             MI  USA     SSII RACING                  1:19:57.7  3:03  19.7 
   28    133 RICK ABRAHAMSON          43 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:19:59.2  3:04  19.7 
   29    139 RICHARD FLIEHR           40 WINONA               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:20:00.9  3:04  19.7 
   30    128 STEPHAN GNOZA            41 EDINA                MN  USA                                  1:20:50.0  3:05  19.5 
   31    161 JIM LARSON               39 SPRINGFIELD          IL  USA     HYPER                        1:23:24.0  3:11  18.9 
   32    141 GREGG DAHLGREN           36 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:23:34.9  3:12  18.8 
   33    144 TONY FIORILLO            39 PRIOR LAKE           MN  USA     TEAM ALOE UP                 1:23:35.4  3:12  18.8 
   34    175 PAUL LOMANGINO           38 PALO ALTO            CA  USA     TEAM SAFE                    1:23:37.7  3:12  18.8 
   35    174 MARK BARON               44 HERMANTOWN           MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:24:44.6  3:14  18.6 
   36    156 MATT MCGUIRE             43 STILLWATER           MN  USA     ADAMS INLINE                 1:24:45.5  3:14  18.6 
   37    159 JOHN CRYSDALE            42 ROHNERT PARK         CA  USA     BLACK DIAMOND SPORTS         1:26:10.7  3:18  18.3 
   38    130 THOMAS PETERSON          40 ST PAUL              MN  USA     ADAMS INLINE                 1:33:42.3  3:35  16.8 
   39    171 CLAUDE YOUNG             43 STAMFORD             CT  USA                                  1:33:55.6  3:35  16.7 
   40    169 SILVIO KOVACH            41 HOUSTON              TX  USA                                  1:34:36.4  3:37  16.6 
   41    143 TERRY FUGIT              39 PAPILLION            NE  USA     MIDWEST INLINE SPEED         1:39:16.8  3:48  15.8 
   42    162 MATTHEW PETERSON         36 BURNSVILLE           MN  USA                                  1:39:53.6  3:49  15.7 
   43    137 MARK WEISS               43 HERMANTOWN           MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:45:52.6  4:03  14.9 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL VETERANS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                            MPH
Place No.    Name       Last Name    Age City                 St  Country Team                         Time      Pace  Rate 
===== ====== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ==== 
    1    277 LUIS MEJIA               45 ROSELLE PARK         NJ  USA     K2/EMPIRE SPEED              1:13:17.6  2:48  21.5 
    2    264 PATRICK NAYLOR           47 BOULDER              CO  USA     BONT NA/RUDY PROJECT         1:17:35.6  2:58  20.3 
    3    247 GREG MAJOR               49 OAK PARK             IL  USA     TRU-REV/TEAM RAINBO          1:17:36.1  2:58  20.3 
    4    278 HERNAN DIAZ              46 SHAWNEE              KS  USA     SIMMONS RACING               1:17:36.9  2:58  20.3 
    5    268 ROBERT PIEDRA            47 NEW YORK             NY  USA     REDLINE SPEED                1:17:37.1  2:58  20.3 
    6    256 FRED SCHEER              48 HAYWARD              WI  USA     FLANDERS                     1:17:37.2  2:58  20.3 
    7    269 JEFF TERWILLIGER         46 EDINA                MN  USA     TEAM ALOE UP                 1:17:37.4  2:58  20.3 
    8    273 FRANK LUCKAI             49 THUNDER BAY          ON  CAN     TBISC                        1:17:37.9  2:58  20.3 
    9    257 CALE CARVELL             57 NORTHFIELD           IL  USA     TEAM RAINBO                  1:17:39.1  2:58  20.3 
   10    235 MIGUEL PATINO            46 NEW YORK CITY        NY  USA     TRU-REV                      1:17:39.3  2:58  20.3 
   11    226 HERB GAYLE               45 TORONTO              ON  CAN     MARKHAM INLINE CANADA        1:17:42.6  2:58  20.2 
   12    233 ALAN MARCOSSON           56 CLEVELAND            OH  USA     PYRO APPAREL                 1:17:42.8  2:58  20.2 
   13    238 DOUGLAS SZYCHER          56 LOUISVILLE           CO  USA     XENAN                        1:17:43.3  2:58  20.2 
   14    248 TOM COLE                 45 MUSKEGON             MI  USA                                  1:17:44.7  2:58  20.2 
   15    237 TERRY HOLM               62 BRAINERD             MN  USA     HYPER                        1:17:44.9  2:58  20.2 
   16    239 LENNY WILLCOX            47 POMPANO BEACH        FL  USA     BONT                         1:17:45.1  2:58  20.2 
   17    270 RICHARD SHERROD          49 GRANGER              IA  USA     DES MOINES ORTHO SURGEONS    1:17:46.3  2:58  20.2 
   18    253 JOHN SHERWIN             49 EVANSTON             IL  USA     TEAM RAINBO                  1:17:48.0  2:59  20.2 
   19    259 LARRY GRIFFIN            57 WADSWORTH            OH  USA     PYRO APPAREL                 1:17:52.1  2:59  20.2 
   20    250 MARK RATHBUN             47 BIG LAKE             MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:17:53.9  2:59  20.2 
   21    228 JACK WUSSLER             52 WHITE BEAR LAKE      MN  USA     FLANDERS                     1:18:42.3  3:01  20.0 
   22    255 THOMAS ASHTON            49 KIRKWOOD             MO  USA     HIGH VOLTAGE                 1:21:30.6  3:07  19.3 
   23    271 KEVIN LARSON             47 ROBINSVILLE          NJ  USA     TRU-REV                      1:21:31.7  3:07  19.3 
   24    252 RON LOWRIE               50 MINNEAPOLIS          MN  USA     FLANDERS                     1:21:33.2  3:07  19.3 
   25    234 JOHN CHARBONNEAU         46 NEW BEDFORD          MA  USA     INLINE CLUB OF BOSTON        1:21:33.5  3:07  19.3 
   26    236 EFORREST ALLMOND         57 HARRISONBURG         VA  USA     UNITED TEAMS OF VA           1:21:34.0  3:07  19.3 
   27    254 STEPHEN LARIOS           55 NASHVILLE            TN  USA     TEAM ROADRASH                1:21:34.4  3:07  19.3 
   28    241 JOHN GARRETT             53 MINNEAPOLIS          MN  USA     FLANDERS                     1:21:35.5  3:07  19.3 
   29    279 DAVID SWAN               46 MINNEAPOLIS          MN  USA     ADAM'S INLINE/TC SPEED       1:21:35.7  3:07  19.3 
   30    230 BOB HARWELL              61 INDIANAPOLIS         IN  USA                                  1:21:36.1  3:07  19.3 
   31    260 DUANE VANABBEMA          53 LITTLETON            CO  USA     XENAN                        1:21:36.1  3:07  19.3 
   32    258 KIRK VESTERSTEIN         45 DULUTH               MN  USA     CONTINENTAL SKI              1:21:37.3  3:07  19.3 
   33    246 STEPHEN ZWEBER           48 WOODBURY             MN  USA     MEDIA MACHINE                1:21:47.6  3:08  19.2 
   34    229 STEVE RASMUSSEN          49 NORTHFIELD           MN  USA     ADAMS INLINE/TC SPEED        1:24:03.9  3:13  18.7 
   35    240 ROBERT CLARE             47 VIRGINIA BEACH       VA  USA                                  1:24:05.6  3:13  18.7 
   36    227 GARY YANAGITA            49 MINNEAPOLIS          MN  USA                                  1:24:06.0  3:13  18.7 
   37    244 KIRT SANFORD             53 ROCKFORD             IL  USA                                  1:24:07.8  3:13  18.7 
   38    251 GARY OLSON               55 FINLAND              MN  USA                                  1:24:09.4  3:13  18.7 
   39    263 JOHN FITZPATRICK         47 DENVER               CO  USA     XENAN                        1:24:15.8  3:13  18.7 
   40    242 JIM FLANDERS             51 ROBBINSDALE          MN  USA     FLANDERS/MIST                1:24:25.7  3:14  18.6 
   41    276 MAX IVENITSKY            45 CROTON ON HUDSON     NY  USA     EMPIRE SPEED                 1:27:25.1  3:21  18.0 
   42    249 DANIEL FISCHER           46 LITTLE CANADA        MN  USA     MEDIA MACHINE                1:27:48.7  3:21  17.9 
   43    231 THOMAS GROSSPIETSCH      47 OAK PARK             IL  USA     TEAM RAINBO                  1:27:57.8  3:22  17.9 
   44    261 BRADFORD KUZIK           47 MENTOR               OH  USA     PYRO APPAREL                 1:29:23.5  3:25  17.6 
   45    266 PETER MOYNIHAN           54 WYOMING              RI  USA     K2 EMPIRE                    1:29:37.3  3:26  17.6 
   46    245 DENNIS LILLY             50 ST LOUIS             MO  USA     ST LOUIS FLYERS              1:29:42.2  3:26  17.5 
   47    267 DAVE PROIS               51 GOLDEN VALLEY        MN  USA     FLANDERS                     1:29:57.6  3:26  17.5 
   48    274 JEFFREY HALL             47 DULUTH               MN  USA                                  1:33:40.5  3:35  16.8 
   49    407 MICHAEL SMITH            48 ROCHESTER            MN  USA     MEDIA MACHINE                1:35:06.1  3:38  16.5 
   50    262 JEFFREY KETCHAM          46 RED WING             MN  USA                                  1:42:59.9  3:56  15.3 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Place No.    Name                                      Age City                 St  Country Team                 Pace      Pace  Rate 
  ===== ====== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ==== 
      1    339 JILLEANNE ROOKARD                          23 CARLETON             MI  USA                          1:21:48.5  3:08  19.2 
      2    305 JESSICA SMITH                              22                      USA USA                          1:21:48.6  3:08  19.2 
      3    338 CECILIA BAENA                              19 BOGOTA               COL COLUMBI LUIGINO RACING/MATTE 1:21:48.7  3:08  19.2 
      4    353 DIANA SOLIS                                24 CALI                 COL COLOMBI TRU-REV              1:21:50.4  3:08  19.2 
      5    342 HELEN HAVAM                                30 NEW YORK             NY  USA     BONT                 1:21:50.5  3:08  19.2 
      6    355 JENNA BOYER                                19 ROSEVILLE            CA  USA     SIMMONS RACING       1:21:51.5  3:08  19.2 
      7    354 ALEXANDRA HARRIS                           13 WEYERS CAVE          VA  USA     LIBERTY SPORTS       1:21:53.0  3:08  19.2 
      8    344 JAYME GORDON                               17 HARRISONBURG         VA  USA     SYNERGY INLINE       1:21:53.0  3:08  19.2 
      9    913 ERICA O'CONNOR                             24 ANN ARBOR            MI  USA                          1:21:53.8  3:08  19.2 
     10    333 SHANNON SCHARFF                            29 POST FALLS           ID  USA                          1:21:56.9  3:08  19.2 
     11    352 KARIN GABRIEL                              24 ROSELLE PARK         NJ  USA     K2/EMPIRE SPEED      1:21:58.8  3:08  19.2 
     12    327 VICCI KING                                 34 PUYALLUP             WA  USA     BONT NA/RUDY PROJECT 1:22:00.8  3:08  19.2 
     13    351 LEAH BARON                                 22 HERMANTOWN           MN  USA     TEAM SK8HARD.NET     1:22:23.0  3:09  19.1 
     14    328 MECHELE BUSBY                              39 NEWPORT BEACH        CA  USA     BONT NA/RUDY PROJECT 1:23:47.6  3:12  18.8 
     15    330 CONNY STRUB                                49 VANCOUVER            BC  CAN     BONT NA/RUDY PROJECT 1:23:48.1  3:12  18.8 
     16   1203 MARCIA WOODFIELD                           37 BROOKLYN             NY  USA     EMPIRE SPEED         1:23:49.3  3:12  18.8 
     17    347 KARA PETERSON                              37 ST PAUL              MN  USA     ADAMS INLINE         1:23:53.4  3:12  18.8 
     18    343 PEGGY GIRGENTI                             41 SANTA FE SPRINGS     CA  USA     HYPER                1:25:04.6  3:15  18.5 
     19    332 SOPHIA BUCKALOO                            17 HARRISONBURG         VA  USA     SYNERGY INLINE       1:25:47.1  3:17  18.3 
     20    341 SOPHIE WEBB                                14 KISSIMMEE            FL  USA     TEAM FLORIDA         1:27:44.7  3:21  17.9 
     21    334 MARGO CARVELL                              44 NORTHFIELD           IL  USA     TEAM RAINBO          1:30:46.6  3:28  17.3 
     22    348 TRACY YDE                                  35 NASHOTAH             WI  USA     BADGER SKATING       1:30:50.3  3:28  17.3 
     23    326 KIRSTA LOPES                               38 PUYALLUP             WA  USA                          1:30:56.8  3:29  17.3 
     24    335 SHANNON VALERIO                            37 ENGLEWOOD            CO  USA     TRU-REV              1:32:25.8  3:32  17.0 
     25    337 SUZY DEVERS                                52 BOULDER              CO  USA     SYNERGY INLINE       1:32:26.3  3:32  17.0 
     26    349 KAARI COX                                  42 HAMEL                MN  USA     MEDIA MACHINE        1:32:26.3  3:32  17.0 
     27    340 CHERI UELMEN                               50 EAU CLAIRE           WI  USA     ADAMS INLINE         1:32:26.8  3:32  17.0 
     28    350 MICHELLE GAYLOR                            35 PHOENIX              AZ  USA     PREDATORS            1:32:27.1  3:32  17.0 
     29    346 JODI FOSTER                                43 MINNEAPOLIS          MN  USA     FLANDERS             1:32:27.5  3:32  17.0 
     30    345 SUE SCHEER                                 48 HAYWARD              WI  USA     FLANDERS             1:32:44.4  3:33  17.0 
     31    336 ROBIN PFANDER                              40 PUYALLUP             WA  USA     TIFFANY'S SPEED TEAM 1:39:09.7  3:47  15.9 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL - MASTERS
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                                 MPH
  Place No.    Name                                      Age City                 St  Country Team                 Pace      Pace  Rate 
  ===== ====== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ==== 
      1    328 MECHELE BUSBY                              39 NEWPORT BEACH        CA  USA     BONT NA/RUDY PROJECT 1:23:47.6  3:12  18.8 
      2   1203 MARCIA WOODFIELD                           37 BROOKLYN             NY  USA     EMPIRE SPEED         1:23:49.3  3:12  18.8 
      3    347 KARA PETERSON                              37 ST PAUL              MN  USA     ADAMS INLINE         1:23:53.4  3:12  18.8 
      4    343 PEGGY GIRGENTI                             41 SANTA FE SPRINGS     CA  USA     HYPER                1:25:04.6  3:15  18.5 
      5    334 MARGO CARVELL                              44 NORTHFIELD           IL  USA     TEAM RAINBO          1:30:46.6  3:28  17.3 
      6    348 TRACY YDE                                  35 NASHOTAH             WI  USA     BADGER SKATING       1:30:50.3  3:28  17.3 
      7    326 KIRSTA LOPES                               38 PUYALLUP             WA  USA                          1:30:56.8  3:29  17.3 
      8    335 SHANNON VALERIO                            37 ENGLEWOOD            CO  USA     TRU-REV              1:32:25.8  3:32  17.0 
      9    349 KAARI COX                                  42 HAMEL                MN  USA     MEDIA MACHINE        1:32:26.3  3:32  17.0 
     10    350 MICHELLE GAYLOR                            35 PHOENIX              AZ  USA     PREDATORS            1:32:27.1  3:32  17.0 
     11    346 JODI FOSTER                                43 MINNEAPOLIS          MN  USA     FLANDERS             1:32:27.5  3:32  17.0 
     12    336 ROBIN PFANDER                              40 PUYALLUP             WA  USA     TIFFANY'S SPEED TEAM 1:39:09.7  3:47  15.9 
  
   

  
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL - VETERANS
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                                 MPH
  Place No.    Name                                      Age City                 St  Country Team                 Time      Pace  Rate 
  ===== ====== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ==== 
      1    330 CONNY STRUB                                49 VANCOUVER            BC  CAN     BONT NA/RUDY PROJECT 1:23:48.1  3:12  18.8 
      2    337 SUZY DEVERS                                52 BOULDER              CO  USA     SYNERGY INLINE       1:32:26.3  3:32  17.0 
      3    340 CHERI UELMEN                               50 EAU CLAIRE           WI  USA     ADAMS INLINE         1:32:26.8  3:32  17.0 
      4    345 SUE SCHEER                                 48 HAYWARD              WI  USA     FLANDERS             1:32:44.4  3:33  17.0 
  
  results by ChampionChip Minnesota