Page 1
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Place No.    Name       Last Name    Age City                 St  Country Team                         Mph       Pace  Rate 
===== ====== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ==== 
    1     83 DANE LEWIS               27 WEST JORDAN          UT  USA     SALT CREEK MORTGAGE RACING   1:02:54.4  2:24  25.0 
    2     53 JORDAN NELSON            24 COLORADO SPRINGS     CO  USA     TEAM BONT/RUDY PROJECT       1:04:39.5  2:28  24.3 
    3     98 EDDY MATZGER             37 BERKELEY             CA  USA     TWINCAM                      1:04:42.4  2:29  24.3 
    4     74 JONO GORMAN              17 ROSWELL              GA  USA     GT SPEED                     1:04:43.6  2:29  24.3 
    5     84 RYAN CHRISLER            31 WICHITA              KS  USA     SIMMONS RACING               1:04:45.2  2:29  24.3 
    6     97 AARON ARNDT              24 BRAMPTON             ON  CAN     TEAM BONT NORTH AMERICA      1:04:47.9  2:29  24.3 
    7     79 JUSTIN KUBICHEK          18 WHITELAW             WI  USA     TEAM MICHIGAN WOLVERINES     1:04:51.3  2:29  24.3 
    8     62 RANDY BOWMAN             21 CUYAHOGA FALLS       OH  USA     PYROAPPAREL                  1:04:52.4  2:29  24.3 
    9     93 ADAM MILLER              22 INDEPENDENCE         MO  USA     TEAM SAFE                    1:04:57.6  2:29  24.2 
   10     95 JON ELLIOTT              32 CYPRESS              CA  USA     HYPER RACING                 1:09:54.2  2:40  22.5 
   11     57 PETER DOUCET             27 MISSISSAUGA          ON  CAN     TISC                         1:09:54.5  2:40  22.5 
   12     88 JEFF TERWILLIGER         44 EDINA                MN  USA     BODYGLIDE                    1:12:37.2  2:47  21.7 
   13     85 TY THREEDY               21 TACOMA               WA  USA     K2 EMPIRE SPEED              1:13:26.6  2:49  21.4 
   14     82 TROY ATTWELL             25 MISSION VIEJO        CA  USA     SALT CREEK MORTGAGE RACING   1:13:26.8  2:49  21.4 
   15     87 SHAWN ROBERTS            27 CUDAHY               WI  USA     MICHIGAN WOLVERINES          1:13:27.0  2:49  21.4 
   16     86 DARREN KAUFMAN           17 NEW YORK             NY  USA     K2 EMPIRE SPEED              1:13:27.3  2:49  21.4 
   17     91 ROCKY DUFRENE            23 LAFAYETTE            LA  USA     TEAM SAFE                    1:13:28.2  2:49  21.4 
   18     72 JONATHAN GARCIA          18 HOUSTON              TX  USA     MOGEMA-LABEDA                1:13:28.5  2:49  21.4 
   19     76 ERIC GEE                 32 MISSISSAUGA          ON  CAN     TISC                         1:13:28.8  2:49  21.4 
   20     90 DAN CHRISTMAN            32 SAN JOSE             CA  USA     TEAM SAFE                    1:13:29.5  2:49  21.4 
   21     63 AARON WARR               27 HARRISONBURG         VA  USA     SAAB/SALOMON & UTV           1:13:31.9  2:49  21.4 
   22     61 PETER STARYKOWICZ        18 LONG GROVE           IL  USA     TEAM RAINBO/CAPITAL CITY RAC 1:13:32.0  2:49  21.4 
   23     73 SCOTT WOLF               30 DOWNEY               CA  USA     MOGEMA-LABEDA                1:13:32.4  2:49  21.4 
   24     77 DENNIS LO                30 BUFFALO              NY  USA     TISC                         1:13:34.5  2:49  21.4 
   25     89 RICKY BLAS               13 MILPITAS             CA  USA     TEAM SAFE                    1:13:37.5  2:49  21.4 
   26     92 BRIAN TALLEY             15 CORONA               CA  USA     TEAM SAFE                    1:13:37.7  2:49  21.4 
   27     94 TODD FOLEY               19 DES MOINES           IA  USA     SIMMONS RACING               1:13:38.2  2:49  21.4 
   28     51 TONE COUGHLIN            27 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:13:42.9  2:49  21.3 
   29     69 JUAN GOMEZ               24 HARRISONBORO         VA  USA     UTV                          1:15:43.4  2:54  20.8 
   30     75 THOMAS DETWILER          25 PHILADELPHIA         PA  USA     DRIVE SPORTS                 1:15:58.7  2:54  20.7 
   31     64 MARC GRIFFIN             28 HARRISONBURG         VA  USA     UTV                          1:16:06.2  2:55  20.7 
   32     78 BENOIT JOUBERT           26 MISSISSAUGA          ON  CAN     TISC                         1:16:06.6  2:55  20.7 
   33     71 TERENCE ALLMOND          19 BENSALEM             PA  USA     MOGEMA-LABEDA                1:16:32.4  2:56  20.6 
   34     65 WILLIAM BOWEN            18 WEYERS CAVE          VA  USA     SAAB/SALOMON & UTV           1:16:32.9  2:56  20.6 
   35     55 CHAD JOHNSON             30 MINNEAPOLIS          MN  USA     BODYGLIDE                    1:16:41.1  2:56  20.5 
   36   1345 PAUL DYRUD               18 PLYMOUTH             MN  USA     US SPEEDSKATING              1:17:46.3  2:58  20.2 
   37     52 BRIAN OSWALD             29 BOISE                ID  USA                                  1:22:13.0  3:09  19.1 
   38     58 HAL LIGHTWOOD            31 THUNDER BAY          ON  CAN     TBISC                        1:22:13.9  3:09  19.1 
   39     68 STEVE SHELERUD           42 ST LOUIS PARK        MN  USA                                  1:22:14.1  3:09  19.1 
   40     54 RYAN WAHLIN              23 OTSEGO               MN  USA                                  1:22:14.1  3:09  19.1 
   41     96 JASON WELLS              24 DURHAM               NH  USA                                  1:25:16.8  3:16  18.4 
   42    150 JOERG DIETRICH           38 KIRCHHEIM            GER GERMA   ZEPTO SKATE TEAM GERMANY     1:25:16.9  3:16  18.4 
   43     66 JON-DAVID DOWDELL        28 THUNDER BAY          ON  CAN     TBISC                        1:25:19.9  3:16  18.4 
   44     59 CURT DIMBERIO            33 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:25:20.3  3:16  18.4 
   45     70 TIM CLARK                20 OREGON               WI  USA     TEAM WISCONSIN               1:29:31.7  3:25  17.6 
   46     67 JON NYMO                 24 MINNEAPOLIS          MN  USA                                  2:52:56.9  6:36   9.1 

                                                                      Page 1
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL - MASTERS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                            MPH
Place No.    Name       Last Name    Age City                 St  Country Team                         Time      Pace  Rate 
===== ====== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ==== 
    1    135 NORM KIRBY               37 COLORADO SPRINGS     CO  USA     TEAM BONT/RUDY PROJECT       1:13:48.0  2:49  21.3 
    2    155 JIM BOURGEOIS            43 TREVOSE              PA  USA     BONT                         1:13:48.1  2:49  21.3 
    3    188 EDGAR MESA               36 TAMPA                FL  USA     SIMMONS RACING               1:13:48.7  2:49  21.3 
    4    178 HERNAN DIAZ              44 SHAWNEE              KS  USA     TEAM SIMMONS                 1:13:49.0  2:49  21.3 
    5    144 RANDY PLETT              42 WINNIPEG             MB  CAN     BONT NA                      1:13:50.4  2:49  21.3 
    6    185 CHRIS ADAMS              38 MODESTO              CA  USA     SALT CREEK MORTGAGE RACING   1:13:50.8  2:49  21.3 
    7    190 RON DILLOW               39 GILBERTS             IL  USA     SUBZERO SPORTS               1:13:51.4  2:50  21.3 
    8    191 JAY JACKSON              40 BLOOMINGTON          MN  USA     BODYGLIDE                    1:13:51.9  2:50  21.3 
    9    132 DAVE BARTZ               38 HAYWARD              WI  USA                                  1:13:52.8  2:50  21.3 
   10    176 ADRIAN WINCHELL          53 HOLLYWOOD            FL  USA     TRU-REV                      1:13:53.1  2:50  21.3 
   11    154 GRANT FOSTER             39 SAN JOSE             CA  USA     BONT                         1:13:53.7  2:50  21.3 
   12    168 MIGUEL PATINO            44 NEW YORK CITY        NY  USA     EMPIRE SPEED / K2            1:13:53.8  2:50  21.3 
   13    170 ANDREY ZHUIKOV           42 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:13:56.2  2:50  21.3 
   14    183 BRUCE BELDEN             38 TUCKER               GA  USA     APRR                         1:13:56.5  2:50  21.3 
   15    151 TODD KING                39 MINNEAPOLIS          MN  USA     MISC                         1:13:57.1  2:50  21.3 
   16    156 PATRICK NAYLOR           45 BOULDER              CO  USA     BONT                         1:13:57.6  2:50  21.3 
   17    152 TIM TURNER               37 WINNIPEG             MB  CAN     ROLLER SPORTS MANITOBA       1:13:58.7  2:50  21.3 
   18    179 ROBERT FLEMING           38 ST PAUL              MN  USA     ADAMS INLINE                 1:13:59.2  2:50  21.3 
   19    172 DAN ZAKER                44 ORLAND PARK          IL  USA     TEAM RAINBO                  1:14:00.2  2:50  21.3 
   20    131 BRENT BOVITZ             37 EDEN PRAIRIE         MN  USA     FLANDERS                     1:14:00.8  2:50  21.3 
   21    181 WILLIAM GABOS            42 ST LOUIS PARK        MN  USA     VISION INLINE                1:14:00.8  2:50  21.3 
   22    165 KURT HALVERSON           39 LAKE ELMO            MN  USA                                  1:14:02.4  2:50  21.2 
   23    141 EDWARD WACHTER           38 TUCSON               AZ  USA                                  1:14:02.7  2:50  21.2 
   24    158 TIMOTHY BEEBE            40 ROCHESTER            MN  USA     FLANDERS - MIST              1:14:07.1  2:50  21.2 
   25    161 HERB GAYLE               43 TORONTO              ON  CAN     TISC                         1:14:08.6  2:50  21.2 
   26    159 MAX IVENITSKY            43 CROTON ON HUDSON     NY  USA     EMPIRE SPEED                 1:14:10.7  2:50  21.2 
   27    145 JEFF TRAVIS              42 ROSEVILLE            MN  USA     MISC                         1:14:10.8  2:50  21.2 
   28    175 MATT ROBINSON            39 MADSION              WI  USA                                  1:14:11.5  2:50  21.2 
   29    192 KELLY SPRINGER           35 HARRISONBORO         VA  USA     UTV/MOGEMA                   1:14:18.4  2:51  21.2 
   30    157 GARY UNSETH              43 VIROQUA              WA  USA                                  1:14:19.2  2:51  21.2 
   31    173 DANIEL FISCHER           44 LITTLE CANADA        MN  USA     MEDIA MACHINE                1:14:20.0  2:51  21.2 
   32    153 MARK BARON               42 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:14:30.1  2:51  21.1 
   33    127 KEITH SVIR               40 TWO HARBORS          MN  USA     NORTHERN INLINE SKATERS      1:14:30.3  2:51  21.1 
   34    164 GLENN CORSO              41 SMITHTOWN            NY  USA     K2 / EMPIRE SPEED            1:14:30.9  2:51  21.1 
   35    136 DAVID SWAN               44 MINNEAPOLIS          MN  USA     ADAMS INLINE                 1:14:54.5  2:52  21.0 
   36    137 THOMAS PETERSON          38 ST PAUL              MN  USA     ADAMS INLINE TC SPEED        1:15:25.2  2:53  20.9 
   37    169 JOHN CRYSDALE            40 ROHNERT PARK         CA  USA     BLACK DIAMOND SPORTS         1:15:40.3  2:54  20.8 
   38    133 RICK ABRAHAMSON          41 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:15:42.0  2:54  20.8 
   39    148 STEPHAN GNOZA            39 EDINA                MN  USA                                  1:15:47.5  2:54  20.8 
   40    138 MATTHEW MCGUIRE          41 STILLWATER           MN  USA     ADAMS INLINE                 1:15:49.6  2:54  20.7 
   41    146 MIGUEL JORDAN            44 FINDLAY              OH  USA     PYROAPPAREL                  1:17:56.7  2:59  20.2 
   42    167 MARK WEISS               41 HERMANTOWN           MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:20:26.1  3:05  19.6 
   43    143 KIRK VESTERSTEIN         43 DULUTH               MN  USA     CONTINENTAL SKI              1:20:27.5  3:05  19.6 
   44    163 MIKE DEZELLAR            41 EDEN PRAIRIE         MN  USA                                  1:20:28.6  3:05  19.6 
   45    130 DAVID BRANDT             38 STILLWATER           MN  USA                                  1:20:28.6  3:05  19.6 
   46    129 RICHARD CZACZKOWSKI      42 THUNDER BAY          ON  CAN                                  1:23:30.9  3:12  18.8 
   47    174 SCOTT BLANEY             40 APPLETON             WI  USA                                  1:23:31.5  3:12  18.8 
   48    142 JOHN GRUND               40 NORTH BRANCH         MN  USA                                  1:23:33.0  3:12  18.8 
   49    177 BAREND TOLLENAAR         38 WINNIPEG             MB  CAN     TEAM TOLLENAAR               1:23:35.2  3:12  18.8 
   50    180 DAVID BAKER              37 HACKETTSTOWN         NJ  USA     HIGH VOLTAGE                 1:23:35.8  3:12  18.8 
   51    184 WOLF WEBER               38 NEW BRIGHTON         MN  USA                                  1:23:45.2  3:12  18.8 
   52    171 ALLAN SVIR               43 TWO HARBORS          MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:24:09.3  3:13  18.7 
   53    189 PAUL LOMANGINO           36 ANN ARBOR            MI  USA     TEAM SAFE                    1:25:51.7  3:17  18.3 
   54    126 PETER WILLCOX            40 PLYMOUTH             MN  USA                                  1:27:07.3  3:20  18.1 
   55    139 ALAN TOLLEFSON           40 MAPLE GROVE          MN  USA                                  1:34:01.3  3:36  16.7 
   56    227 BERNIE REIDINGER         56 ELEVA                WI  USA                                  1:35:11.8  3:38  16.5 
   57    186 DOUG HANSON              44 PLYMOUTH             MN  USA                                  1:41:55.3  3:54  15.4 
   58    134 ROBERT BAILEY JR         37 ZIMMERMAN            MN  USA                                  1:45:03.8  4:01  15.0 
   59    162 BRENT JOHNSON            37 SUPERIOR             WI  USA                                  1:45:38.7  4:02  14.9 
   60    140 CRAIG FREY               38 HERMANTOWN           MN  USA     FREY SKATE COMPANY           1:49:43.2  4:12  14.3 

                                                                      Page 1
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL VETERANS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                            MPH
Place No.    Name       Last Name    Age City                 St  Country Team                         Time      Pace  Rate 
===== ====== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ==== 
    1    275 DENNIS HUMPHREY          49 ALBANY               NY  USA     TEAM SAFE                    1:16:23.9  2:55  20.6 
    2    255 CALE CARVELL             55 NORTHFIELD           IL  USA     TEAM RAINBO                  1:16:24.6  2:55  20.6 
    3    270 DESMOND KAMEKA           47 DAVIE                FL  USA     TRU-REV                      1:16:26.6  2:55  20.6 
    4    266 GREG MAJOR               47 CHICAGO              IL  USA     TEAM RAINBO                  1:16:27.4  2:55  20.6 
    5    262 ALAN MARCOSSON           54 CLEVELAND            OH  USA     PYROAPPAREL                  1:16:27.5  2:55  20.6 
    6    263 DOUGLAS SZYCHER          54 LOUISVILLE           CO  USA     XENAN                        1:16:27.8  2:55  20.6 
    7    243 STEPHEN KENNEY           52 LONG BEACH           CA  USA     REDLINE RACING               1:16:28.0  2:55  20.6 
    8    259 EFORREST ALLMOND JR      55 PHILADELPHIA         PA  USA     VERDUCCI                     1:16:28.1  2:55  20.6 
    9    264 JOHN SHERWIN             47 EVANSTON             IL  USA     TEAM RAINBO                  1:16:28.1  2:55  20.6 
   10    160 FRED SCHEER              46 HAYWARD              WI  USA     FLANDERS                     1:16:28.1  2:55  20.6 
   11    242 BOB HARWELL              59 INDIANAPOLIS         IN  USA     CAPITAL CITY RACING          1:16:28.2  2:55  20.6 
   12    239 LENNY WILLCOX            45 POMPANO BEACH        FL  USA                                  1:16:28.2  2:55  20.6 
   13    247 LARRY GRIFFIN            55 WADSWORTH            OH  USA     PYROAPPAREL                  1:16:29.0  2:56  20.6 
   14    235 THOMAS GROSSPIETSCH      45 OAK PARK             IL  USA     TEAM RAINBO                  1:16:31.2  2:56  20.6 
   15    238 GARY YANAGITA            47 MINNEAPOLIS          MN  USA     MEDIA MACHINE                1:16:31.9  2:56  20.6 
   16    251 JACK WUSSLER             50 WHITE BEAR LAKE      MN  USA     FLANDERS                     1:16:33.9  2:56  20.6 
   17    257 TERRY HOLM               60 BRAINERD             MN  USA     HYPER/FASST                  1:16:34.0  2:56  20.6 
   18    267 EDWARD DUNCAN            52 TORONTO              ON  CAN     TISC                         1:16:34.9  2:56  20.5 
   19    271 JOHN FITPATRICK          45 DENVER               CO  USA     XENAN                        1:16:35.8  2:56  20.5 
   20    244 JAMES FLANDERS           49 ROBBINSDALE          MN  USA     MISC                         1:16:37.4  2:56  20.5 
   21    269 PAUL MCDONALD            45 DOYLESTOWN           PA  USA     DRIVE SPORTS                 1:16:37.6  2:56  20.5 
   22    268 RICHARD SHERROD          47 GRANGER              IA  USA     IOWA                         1:16:38.7  2:56  20.5 
   23    229 GARY OLSON               53 FINLAND              MN  USA                                  1:16:40.9  2:56  20.5 
   24    252 THOMAS ASHTON            47 KIRKWOOD             MO  USA     HIGH VOLTAGE                 1:17:21.0  2:58  20.3 
   25    272 MARK RATHBUN             45 BIG LAKE             MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:18:48.5  3:01  20.0 
   26    261 PHILIP BROWN             50 LELAND               IL  USA     TEAM RAINBO                  1:18:54.1  3:01  19.9 
   27    241 PETER PERRON             46 REDMOND              WA  USA     SEATTLE SKEELERS             1:21:51.4  3:08  19.2 
   28    260 KIRT SANFORD             51 ROCKFORD             IL  USA                                  1:21:51.8  3:08  19.2 
   29    230 KENT JUNKERT             46 RICHARDSON           TX  USA                                  1:21:53.2  3:08  19.2 
   30    233 TIM CAMERON              56 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:21:53.4  3:08  19.2 
   31    273 DUANE VAN ABBEMA         51 LITTLETON            CO  USA                                  1:21:57.8  3:08  19.2 
   32    258 JOHN GARRETT             51 MINNEAPOLIS          MN  USA                                  1:21:58.2  3:08  19.2 
   33    256 MICHAEL ARAMOVICH        56 ROCKFORD             IL  USA                                  1:22:06.0  3:08  19.2 
   34    249 MIKE SMITH               46 ROCHESTER            MN  USA     MEDIA MACHINE                1:22:10.6  3:09  19.1 
   35    231 ROBERT CLARE             45 VIRGINIA BEACH       VA  USA                                  1:22:38.5  3:10  19.0 
   36    248 KEN HUSS                 53 WAUKESHA             WI  USA                                  1:22:43.8  3:10  19.0 
   37    250 DAVID SMITH              56 MINNEAPOLIS          MN  USA                                  1:22:45.7  3:10  19.0 
   38    274 JAY LITTLE               46 BARNUM               MN  USA                                  1:26:34.9  3:19  18.2 
   39    236 LANNY TOTTON             57 TORONTO              ON  CAN     TISC                         1:26:47.3  3:19  18.1 
   40    277 BEN CROFT                50 AURORA               MN  USA     NSI / ROCES                  1:27:59.5  3:22  17.9 
   41    254 JIM WHITE                63 WAUKESHA             WI  USA                                  1:28:02.5  3:22  17.9 
   42    234 KEN BJORLIN              47 STILLWATER           MN  USA                                  1:30:38.5  3:28  17.4 
   43    265 DEAN SONTAG              46 CHICAGO              IL  USA                                  1:32:33.6  3:32  17.0 
   44    226 NORMAN WONDERO           46 MINNEAPOLIS          MN  USA                                  1:33:28.4  3:34  16.8 

                                                                        Page 1
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Place No.    Name                                      Age City                 St  Country Team                 Pace      Pace  Rate 
  ===== ====== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ==== 
      1    353 KIMI BUTLER                                20 SACRAMENTO           CA  USA     SALT CREEK MORTGAGE  1:17:40.5  2:58  20.3 
      2    356 KELLY GUNTHER                              17 CLINTON              MI  USA                          1:17:41.2  2:58  20.3 
      3    368 ANNETTE FRIK                               26 KIRCHHEIM            GER GERMA   ZEPTO SKATE TEAM GER 1:17:41.2  2:58  20.3 
      4    336 KIMBERLY FOSTER                            25 COVINGTON            GA  USA     BONT                 1:17:43.6  2:58  20.2 
      5    347 AMBER YARBOROUGH                           16 TRINITY              NC  USA     POWERSLIDE           1:17:47.2  2:59  20.2 
      6    349 MALLORY PRACALE                            17 NORTH LAS VEGAS      NV  USA     MOGEMA-LABEDA        1:17:50.5  2:59  20.2 
      7    355 ERIN DI JULIO                              20 WAKEFIELD            RI  USA     SALOMON              1:17:52.1  2:59  20.2 
      8    348 MANDI HOWARD                               19 FAYETTEVILLE         GA  USA     MOGEMA-LABEDA        1:18:01.4  2:59  20.2 
      9    326 STACEY ELDRIDGE                            32 JACKSONVILLE         FL  USA     BONT                 1:19:58.2  3:04  19.7 
     10    340 CHELSEA CREVELING                          20 HARRISONBURG         VA  USA     UTV                  1:25:10.6  3:15  18.5 
     11    339 SKYLAR MCCORMICK                           13 VERONA               VA  USA     MOGEMA / UTV         1:25:11.0  3:15  18.5 
     12    361 SARA SAYASANE                              18 SAN JOSE             CA  USA     TEAM SAFE            1:25:11.6  3:15  18.5 
     13    363 KRISTEN GATZ                               15 FRESNO               CA  USA     MOGEMA / TRIDD RACIN 1:25:11.7  3:15  18.5 
     14    334 CAROLYN GULLO                              25 WILLIAMSVILLE        NY  USA     TISC                 1:25:12.3  3:15  18.5 
     15    360 NASTASSIA HAMOR                            13 MILPITAS             CA  USA     TEAM SAFE            1:25:14.8  3:16  18.5 
     16    359 ARICA ARMITAGE                             26 BERKELEY             CA  USA     TEAM SAFE            1:25:17.7  3:16  18.4 
     17    333 SIGRID ZIEGLER                             21 TORONTO              ON  CAN     TISC                 1:26:07.8  3:18  18.3 
     18    351 JILL WALCZAK                               27 DENVER               CO  USA                          1:27:00.1  3:20  18.1 

                                                                        Page 1
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL - MASTERS
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                                 MPH
  Place No.    Name                                      Age City                 St  Country Team                 Pace      Pace  Rate 
  ===== ====== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ==== 
      1    354 PEGGY GIRGENTI                             39 ANAHEIM              CA  USA     SALT CREEK MORTGAGE  1:21:02.1  3:06  19.4 
      2    365 KIM PERKINS                                37 BERKELEY             CA  USA     TEAM SAFE            1:21:03.1  3:06  19.4 
      3    358 MARCIA WOODWARD                            35 NEW YORK             NY  USA     EMPIRE SPEED         1:21:08.0  3:06  19.4 
      4    338 CONNY STRUB                                47 VANCOUVER            BC  CAN     BONT                 1:21:08.6  3:06  19.4 
      5    341 MARGO ARIAGNO                              42 NORTHFIELD           IL  USA     TEAM RAINBO          1:21:23.4  3:07  19.3 
      6    366 BRENDA HARRIS                              44 DALLAS               TX  USA     TEXAS FLYERS         1:21:29.2  3:07  19.3 
      7    331 DEBBIE RICE                                36 DENHAM SPRINGS       LA  USA     BONT                 1:21:58.4  3:08  19.2 
      8    364 MECHELE BUSBY                              37 NEWPORT BEACH        CA  USA     TEAM SAFE            1:22:05.6  3:08  19.2 
      9    329 KIMBERLEY WESTBURY                         41 GREENVILLE           SC  USA     K2 / EMPIRE          1:22:15.0  3:09  19.1 
     10    352 DEBBIE BYHRE                               41 EDINA                MN  USA     TEAM BODYGLIDE       1:23:08.6  3:11  18.9 
     11    332 KARA PETERSON                              35 ST PAUL              MN  USA     ADAMS INLINE TC SPEE 1:25:35.9  3:16  18.4 
     12    343 NANCY DELANOY                              41 SAMMAMISH            WA  USA     TEAM BONT            1:26:28.7  3:18  18.2 
     13    335 LISA TRADEWELL                             44 EDEN PRAIRIE         MN  USA     ADAMS INLINE         1:27:30.5  3:21  18.0 
     14    346 SHANNON VALERIO                            35 ENGLEWOOD            CO  USA     DENVER SPEED         1:27:54.7  3:22  17.9 
     15    367 PENNY WRIGHT                               43 PHOENIX              AZ  USA     BONT                 1:31:49.1  3:31  17.1 
  results by ChampionChip Minnesota
   

                                                                        Page 1
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL - VETERANS
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                                 MPH
  Place No.    Name                                      Age City                 St  Country Team                 Time      Pace  Rate 
  ===== ====== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ==== 
      1    327 CARLA RAETSEN                              49 CAMBRIDGE            ON  CAN     TISC                 1:23:11.4  3:11  18.9 
      2    328 MARY O'HARA                                45 EDEN PRAIRIE         MN  USA     MEDIA MACHINE        1:26:46.3  3:19  18.1 
      3    344 CHERI UELMEN                               48 EAU CLAIRE           WI  USA     ADMAS INLINE TC SPEE 1:28:01.9  3:22  17.9 
      4    357 BARB FAILER                                47 PHILADELPHIA         PA  USA                          1:40:29.4  3:50  15.7 
  
  results by ChampionChip Minnesota