----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


          NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Place No.  Name       Last Name    Age City                 St  Country Team                         Time      
===== ==== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= 
    1   78 JOSH WOOD                21 SACRAMENTO           CA  USA     K2                           1:04:32.2 
    2   90 ANTHONY LOBELLO  JR      19 MARQUETTE            MI  USA     RIEDELL                      1:06:54.2 
    3   51 JORDAN NELSON            23 COLORADO SPRINGS     CO  USA     SIMMONS RACING               1:06:54.5 
    4   73 BRET WHITMAN             24 BENSALEM             PA  USA     EMPIRE SPEED                 1:06:54.5 
    5   82 SCOTT WOLF               30 DOWNEY               CA  USA     TEAM SAFE                    1:06:55.5 
    6   63 JUSTINE  E KUBICHEK      17 WHITELAW             WI  USA     TEAM X-CEL                   1:06:56.1 
    7   83 EDDY MATZGER             36 BERKELEY             CA  USA     TWINCAM                      1:06:56.3 
    8   88 RYAN COX                 20 HUNTINGTON BEACH     CA  USA     BONT NA                      1:06:56.4 
    9   70 EDDIE WILCOX             26 MANCHESTER           CT  USA     EMPIRE SPEED                 1:06:57.1 
   10   86 MIGUEL JOSE              19 FEDERAL WAY          WA  USA     K2                           1:06:57.4 
   11   80 TONY MUSE                35 W DES MOINES         IA  USA     SKATE WEST                   1:06:57.5 
   12   91 CARLOS PENAGOS           27 INDIANAPOLIS         IN  USA                                  1:06:58.2 
   13   68 CHRISTOPHER CREVELING    16 KINTNERSVILLE        PA  USA     EMPIRE SPEED                 1:07:00.5 
   14   74 MARC GRIFFIN             26 STAUNTON             VA  USA     BONES/UTV                    1:07:01.0 
   15   54 TONE COUGHLIN            26 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:07:03.3 
   16   71 REMY CHAIT               27 NEW YORK             NY  USA     EMPIRE SPEED                 1:07:07.6 
   17   92 JOHN  C HOWE             28 BRISTOL              PA  USA     BONT NA                      1:07:12.7 
   18   84 PETER DOUCET             26 MISSISSAUGA          ON  CAN     TISC/FLM/MOGEMA              1:07:15.2 
   19   79 TY THREEDY               20 TACOMA               WA  USA     K2                           1:07:35.7 
   20   72 PAT CREVELING            21 KINTNERSVILLE        PA  USA     EMPIRE SPEED                 1:07:46.2 
   21   81 HARRY HOWLETT            23 WESTMINSTER          CO  USA     BONES                        1:14:33.7 
   22   85 JOSE FAZIO               18                          ARGEN   ARGENTINA                    1:14:44.8 
   23   58 RANDY BOWMAN             20 CUYAHOGA FALLS       OH  USA     PYRO APPAREL                 1:14:48.8 
   24   93 TERENCE ALLMOND          18 PHILADELPHIA         PA  USA     VERDUCCI                     1:14:57.8 
   25   89 SHAUNACY SUTTER          15 WATERTOWN            WI  USA     TEAM X-CEL                   1:15:01.7 
   26   77 DAN CHRISTMAN            31 SAN JOSE             CA  USA     TEAM SAFE                    1:15:03.9 
   27   59 JEAN-FRANCOIS FULLUM     30 PORTLAND             OR  USA     PDX SPEED                    1:15:05.8 
   28   65 JONO GORMAN              16 ROSWELL              GA  USA     VERDUCCI/GT SPEED            1:15:06.0 
   29   53 JONATHAN GARCIA          16 HOUSTON              TX  USA     MOGEMA-LABEDA                1:15:06.7 
   30   56 KEVIN  A PRECKEL         32 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:15:08.8 
   31   87 DEAN BURKE               31 AUBURN               WA  USA     K2                           1:15:11.9 
   32   57 ROCKY DUFRENE            22 LAFAYETTE            LA  USA     BONT                         1:15:12.1 
   33   76 WILSON GARCES            28 MIAMI                FL  USA                                  1:15:14.0 
   34   55 MARK  A SAMS             28 DULUTH               MN  USA                                  1:15:15.6 
   35   61 ROB BORTHISTLE           31 ST ANDREWS           MB  CAN     ROLLER SPORTS MANITOBA       1:15:16.3 
   36  594 JEFFREY HUOTARI          34 BUFFALO              MN  USA                                  1:15:24.2 
   37   69 SCOTT BLISS              18 FRENCHTOWN           NJ  USA     EMPIRE SPEED                 1:15:28.6 
   38   96 RODNEY RAYMOND           38 DULUTH               MN  USA                                  1:15:38.2 
   39   67 DONALD HUDSON            17 FORT DEFIANCE        VA  USA     UNITED TEAMS OF VIRGINIA     1:15:48.3 
   40   94 BILLY RANEY              24 HOUSTON              TX  USA     BONT                         1:19:59.4 
   41   62 ERIC GEE                 31 MISSISSAUGA          ON  CAN     TISC                         1:24:16.8 
   42   64 BILL LEWIS               28 SPRINGFIELD          IL  USA     CAPITAL CITY RACING          1:37:29.0 



                           
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                 NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL - MASTERS
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                            MPH
Place No.  Name       Last Name    Age City                 St  Country Team                         Time      Pace  Rate 
===== ==== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ==== 
    1  157 CHRIS ADAMS              37 MODESTO              CA  USA     SKEELERS INLINE RACING       1:12:57.9  2:47  21.6 
    2  199 JIM BOURGEOIS            42 TREVOSE              PA  USA     EC BEAST                     1:12:58.1  2:47  21.6 
    3  197 EDGAR MESA               35 TAMPA                FL  USA     BONT                         1:12:59.1  2:48  21.6 
    4  182 PATRICK NAYLOR           44 BOULDER              CO  USA     BONT NA                      1:13:00.0  2:48  21.5 
    5  164 MATTHEW ROBINSON         38 MADISON              WI  USA     HARTLAND HAWKS               1:13:00.2  2:48  21.5 
    6  147 ROBERT  J FLEMING        37 ST PAUL              MN  USA     ADAM'S INLINE                1:13:00.4  2:48  21.5 
    7  159 RANDY PLETT              41 WINNIPEG             MB  CAN     RIEDELL                      1:13:01.1  2:48  21.5 
    8  139 NORMAN  H KIRBY          36 COLORADO SPRINGS     CO  USA     SIMMONS RACING               1:13:01.9  2:48  21.5 
    9  169 JIM LARSON               36 SPRINGFIELD          IL  USA     HYPER RACING                 1:13:01.9  2:48  21.5 
   10  200 CRAIG GARCIA             36 FRISCO               TX  USA     SIMMONS RACING               1:13:02.6  2:48  21.5 
   11   95 DAVID WEBER              43 MILTON               FL  USA     EMERALD COURT                1:13:02.6  2:48  21.5 
   12  137 MIGUEL  A PATINO         43 NEW YORK CITY        NY  USA     EMPIRE SPEED                 1:13:02.8  2:48  21.5 
   13  153 LR COLE                  36 ROCKFORD             MI  USA     TEAM X-CEL                   1:13:03.0  2:48  21.5 
   14  202 JEFF TERWILLIGER         43 EDINA                MN  USA     BODYGLIDE                    1:13:03.8  2:48  21.5 
   15  178 MORGAN WILLIAMS          40 TORONTO              ON  CAN     TISC                         1:13:03.8  2:48  21.5 
   16  189 ANDREY ZHUIKOV           41 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:13:03.9  2:48  21.5 
   17  171 DAVE  P BARTZ            37 HAYWARD              WI  USA                                  1:13:04.0  2:48  21.5 
   18  135 BRUCE BELDEN             37 DECATUR              GA  USA     APRR                         1:13:05.4  2:48  21.5 
   19  191 MICHAEL STINGLE          40 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:13:06.2  2:48  21.5 
   20  209 RON DILLOW               38 GILBERTS             IL  USA     TEAM RAINBO                  1:13:06.5  2:48  21.5 
   21  154 HERB GAYLE               42 TORONTO              ON  CAN     TISC                         1:13:06.5  2:48  21.5 
   22  167 MARK DELANOY             36 ROUND LAKE           IL  USA     TEAM RAINBO                  1:13:07.0  2:48  21.5 
   23  194 MAX IVENITSKY            42 CROTON ON HUDSON     NY  USA     EMPIRE SPEED                 1:13:07.3  2:48  21.5 
   24  131 JAY  E JACKSON           39 BLOOMINGTON          MN  USA                                  1:13:07.3  2:48  21.5 
   25  142 KEITH  D SVIR            39 TWO HARBORS          MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:13:07.5  2:48  21.5 
   26  168 EDWARD WACHTER           37 TUCSON               AZ  USA     BONT/FAST EDDIES SKATE SCHOO 1:13:07.7  2:48  21.5 
   27  183 TIM  R.E. TURNER         36 WINNIPEG             MB  CAN     ROLLER SPORTS MANITOBA       1:13:07.7  2:48  21.5 
   28  192 NEAL LUCEY               38 MARINA DEL REY       CA  USA                                  1:13:08.0  2:48  21.5 
   29  144 JEFFREY  R TRAVIS        41 ROSEVILLE            MN  USA     FLANDERS                     1:13:08.0  2:48  21.5 
   30  198 MARK RATHBUN             44 BIG LAKE             MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:13:08.2  2:48  21.5 
   31  208 ROBERT PIEDRA            45 NEW YORK             NY  USA     EMPIRE SPEED                 1:13:08.3  2:48  21.5 
   32  166 MARK WEISS               40 HERMANTOWN           MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:13:08.4  2:48  21.5 
   33  145 WILLIAM GABOS            41 ST LOUIS PARK        MN  USA     XENAN                        1:13:09.1  2:48  21.5 
   34  188 ARNE BOBERG              43 SHOREVIEW            MN  USA     BODYGLIDE                    1:13:09.8  2:48  21.5 
   35  126 LENNY WILLCOX            44 BOCA RATON           FL  USA     BEACH BLADERS OF SOUTH FLA   1:13:09.8  2:48  21.5 
   36  152 DANIEL FISCHER           43 LITTLE CANADA        MN  USA     MEDIA MACHINE                1:13:09.9  2:48  21.5 
   37  161 TIMOTHY BEEBE            39 ST LOUIS PARK        MN  USA     FLANDERS                     1:13:10.6  2:48  21.5 
   38  175 BRADFORD KUZIK           44 EUCLID               OH  USA     PYRO APPAREL                 1:13:10.9  2:48  21.5 
   39  148 JOHN CRYSDALE            39 SAN RAFAEL           CA  USA     BLACK DIAMOND SPORTS         1:13:11.3  2:48  21.5 
   40  204 PAUL LOMANGINO           35 ANN ARBOR            MI  USA     TEAM SAFE                    1:13:11.9  2:48  21.5 
   41  257 ROBERT CLARE             44 NORFOLK              VA  USA     VIRGINIA BEACH SPEED         1:13:12.8  2:48  21.5 
   42  127 BRENT  L BOVITZ          36 EDEN PRAIRIE         MN  USA     FLANDERS                     1:13:13.1  2:48  21.5 
   43  187 TOM  R PETERSON          37 ST PAUL              MN  USA     TC SPEED ADAMS INLINE        1:13:13.4  2:48  21.5 
   44  181 MIGUEL JORDAN            43 FINDLAY              OH  USA     PYRO APPAREL                 1:13:13.9  2:48  21.5 
   45  195 GARY SEWELL              40 WINNIPEG             MB  CAN     ROLLER SPORTS MANITOBA       1:13:14.4  2:48  21.5 
   46  177 PAUL MCDONALD            44 DOYLESTOWN           PA  USA     DRIVE SPORTS                 1:13:14.7  2:48  21.5 
   47  155 KURT HALVERSON           38 LAKE ELMO            MN  USA                                  1:13:14.7  2:48  21.5 
   48  130 STEPHAN  J GNOZA         38 EDINA                MN  USA                                  1:13:21.6  2:48  21.4 
   49  203 JOHN THURMON             38 BATON ROUGE          LA  USA     BONT                         1:13:22.4  2:48  21.4 
   50  222 RICK ABRAHAMSON          40 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:13:23.5  2:48  21.4 
   51  196 JAMES RIECKENBERG        43 ROLLING MEADOWS      IL  USA     RAINBO                       1:13:25.4  2:49  21.4 
   52  185 TODD KING                38 ST LOUIS PARK        MN  USA     MISC                         1:13:25.9  2:49  21.4 
   53  163 KIRK VESTERSTEIN         42 DULUTH               MN  USA     CONTINENTAL SKI              1:13:29.7  2:49  21.4 
   54  210 ROD RAYMOND              38 DULUTH               MN  USA     SKI HUT                      1:13:39.0  2:49  21.4 
   55  206 MARK BARON               41 HERMANTOWN           MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:15:23.0  2:53  20.9 
   56  180 PATRICK J O'LOUGHLIN     36 MILLCREEK            WA  USA     SEATTLE SKEELERS             1:18:57.7  3:01  19.9 
   57  156 STEVE DAWSON             41 BETHESDA             MD  USA     WAR                          1:22:21.1  3:09  19.1 
   58  186 BAREND TOLLENAAR         37 WINNIPEG             MB  CAN     ROLLER SPORTS MANITOBA       1:22:24.1  3:09  19.1 
   59  150 JACQUES LECUYER          43 ROCKVILLE            MD  USA     CAPITAL CITY RACING          1:22:24.3  3:09  19.1 
   60  160 MATTHEW MCGUIRE          40 STILLWATER           MN  USA     ADAMS INLINE                 1:22:24.9  3:09  19.1 
   61  132 MARK  T MARCHILDON       36 WOODBURY             MN  USA                                  1:22:26.6  3:09  19.1 
   62  146 JOHN FOX                 39 ALEXANDRIA           VA  USA     TEAM CARAVAN                 1:22:28.0  3:09  19.1 
   63  172 ART RANNIKKO             40 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:22:28.0  3:09  19.1 
   64  184 BRYAN  A SAMPSON         41 VIRGINA              MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:22:28.1  3:09  19.1 
   65  193 DOUGLAS HOFFMAN          42 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:22:29.0  3:09  19.1 
   66  141 DAVID BRANDT             37 STILLWATER           MN  USA                                  1:22:32.2  3:09  19.1 
   67  207 CLAUDE YOUNG             40 STAMFORD             CT  USA                                  1:24:33.0  3:14  18.6 
   68  128 BRYAN  G CHRISTOFFER     43 CHAMPLIN             MN  USA                                  1:24:33.5  3:14  18.6 
   69  149 ALAN TOLLEFSON           39 MAPLE GROVE          MN  USA                                  1:26:25.3  3:18  18.2 
   70  174 SCOTT BLANEY             39 APPLETON             WI  USA                                  1:26:26.4  3:18  18.2 
   71  136 DENNIS  J HANSEN         39 SHOREVIEW            MN  USA                                  1:26:27.4  3:18  18.2 
   72  162 DEAN WAGNER              37 MINNEAPOLIS          MN  USA                                  1:26:28.6  3:18  18.2 
   73  140 DAVID  A SWAN            43 MINNEAPOLIS          MN  USA     ADAM'S INLINE TC SPEED       1:28:15.4  3:22  17.8 
   74  151 ANTHONY FIORILLO         36 PRIOR LAKE           MN  USA                                  1:30:16.5  3:27  17.4 
   75  158 DOUGLAS KELLEY           39 HUGO                 MN  USA                                  1:30:42.3  3:28  17.3 
   76  134 PETER  K WILLCOX         39 PLYMOUTH             MN  USA                                  1:35:44.9  3:40  16.4 
   77  179 TIM  R THOMA             38 SAVAGE               MN  USA                                  1:37:01.1  3:43  16.2 
   78  176 DALE VAILLANCOURT        44 BURNSVILLE           MN  USA                                  1:37:28.7  3:44  16.1 
   79  173 CORY STAFNE              37 DULUTH               MN  USA                                  1:40:46.7  3:51  15.6 
   80  133 RANDY  P SIMMONS         44 SOUTH ST PAUL        MN  USA                                  1:41:35.7  3:53  15.5 
   81  138 CRAIG  A FREY            37 HERMANTOWN           MN  USA     SILVER CREEK SKATES          1:53:50.6  4:21  13.8 
   82  205 JOHN IMMEN               43 APPLETON             WI  USA                                  2:52:35.5  6:35   9.1 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


          NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL VETERANS
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                            MPH
Place No.  Name       Last Name    Age City                 St  Country Team                         Time      Pace  Rate 
===== ==== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ==== 
    1  274 TOM ASHTON               46 KIRKWOOD             MO  USA                                  1:13:02.5  2:48  21.5 
    2  244 DENNIS HUMPHREY          47 ALBANY               NY  USA     EMPIRE SPEED                 1:13:03.5  2:48  21.5 
    3  243 TERRY HOLM               59 BRAINERD             MN  USA     HYPER/FASST                  1:13:03.6  2:48  21.5 
    4  266 CALE CARVELL             54 SKOKIE               IL  USA     TEAM RAINBO                  1:13:03.9  2:48  21.5 
    5  231 GREG MAJOR               46 CHICAGO              IL  USA     TEAM RAINBO                  1:13:07.6  2:48  21.5 
    6  240 GARY YANAGITA            46 MINNEAPOLIS          MN  USA     MEDIA MACHINE                1:13:08.2  2:48  21.5 
    7  264 FRED SCHEER              45 HAYWARD              WI  USA     FLANDERS                     1:13:08.7  2:48  21.5 
    8  254 DOUGLAS SZYCHER          53 LOUISVILLE           CO  USA     XENAN                        1:13:09.3  2:48  21.5 
    9  230 MARK  J KOWALIW          47 ST LOUIS PARK        MN  USA     MEDIA MACHINE                1:13:10.0  2:48  21.5 
   10  265 JOHN GARRETT             50 MINNEAPOLIS          MN  USA     MEDIA MACHINE                1:13:10.4  2:48  21.5 
   11  268 SCOTT SWANEY             55 CULVER CITY          CA  USA                                  1:13:10.4  2:48  21.5 
   12  241 LARRY  L GRIFFIN         54 WADSWORTH            OH  USA                                  1:13:11.4  2:48  21.5 
   13  261 CHARLES OATES            48 WINNIPEG             MB  CAN     ROLLER SPORTS MANITOBA       1:13:12.5  2:48  21.5 
   14  242 GARY  L OLSON            52 FINLAND              MN  USA                                  1:13:13.9  2:48  21.5 
   15  259 DUANE WAGNER             46 PLANO                TX  USA     TEXAS FLYERS                 1:13:14.5  2:48  21.5 
   16  273 ROBERT TYSEN             47 KINGSTON             ON  CAN     DIMON SPORTS SPEEDSKATING    1:13:15.3  2:48  21.5 
   17  247 KIRT SANFORD             50 ROCKFORD             IL  USA                                  1:13:15.8  2:48  21.5 
   18  251 HOWARD  E ANDERSON       49 APPLE VALLEY         MN  USA                                  1:13:25.3  2:49  21.4 
   19  272 DUANE VAN ABBEMA         50 LITTLETON            CO  USA     XENAN                        1:13:27.5  2:49  21.4 
   20  227 TIM CAMERON              55 DULUTH               MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:13:49.4  2:49  21.3 
   21  275 EFORREST ALLMOND         54 PHILADELPHIA         PA  USA     EC BEAST/VERDUCCI            1:17:11.0  2:57  20.4 
   22  228 KENT  D JUNKERT          45 RICHARDSON           TX  USA                                  1:22:21.9  3:09  19.1 
   23  233 STEPHEN  J ZWEBER        45 WOODBURY             MN  USA                                  1:22:28.2  3:09  19.1 
   24  258 CRITTER CRITTENDEN       46 CITRUS HTS           CA  USA     SAFE                         1:22:35.5  3:10  19.0 
   25  255 PETER PERRON             45 REDMOND              WA  USA     SEATTLE SKEELERS             1:22:35.9  3:10  19.0 
   26  252 MIKE  R SMITH            45 ROCHESTER            MN  USA     MEDIA MACHINE                1:22:36.1  3:10  19.0 
   27  237 JOHN SILKER              51 WOODSTOCK            IL  USA     XENAN                        1:22:58.7  3:10  19.0 
   28  238 CHARLIE JENKINS          45 DENISON              TX  USA     TEXAS FLYERS                 1:26:21.1  3:18  18.2 
   29  234 JOHN  P MCLINN           51 HOFFMAN ESTATES      IL  USA     TEAM RAINBO                  1:26:21.2  3:18  18.2 
   30  236 EDWARD DIKE              51 ST PAUL              MN  USA                                  1:26:21.4  3:18  18.2 
   31  248 MICHAEL ARAMOVICH        55 ROCKFORD             IL  USA                                  1:26:23.0  3:18  18.2 
   32  232 DANIEL  R RETZER         46 ROCKFORD             IL  USA     ROAD SCHOLARS                1:26:23.3  3:18  18.2 
   33  253 RAYMOND CAMAISH          60 HOYT LAKES           MN  USA                                  1:26:24.2  3:18  18.2 
   34   97 PAUL HOLTE               51 SHAKOPEE             MN  USA     OVER THE HILL ROLLERS        1:26:24.9  3:18  18.2 
   35  271 RALPH SAXMAN             60 YORK                 PA  USA     RED ROSE ROCKETS             1:26:37.0  3:19  18.2 
   36  245 LARRY DAGEN              47 GILBERT              MN  USA                                  1:26:48.7  3:19  18.1 
   37  256 JIM FLANDERS             48 ROBBINSDALE          MN  USA     FLANDERS                     1:29:40.9  3:26  17.5 
   38  226 PETER  E BERG            56 OAKDALE              MN  USA     ADAMS INLINE                 1:30:42.2  3:28  17.3 
   39  260 BRIAN BERGERON           47 HERMANTOWN           MN  USA     TEAM SK8HARD.NET             1:35:16.2  3:39  16.5 
   40  229 GREG  W KELCHER          46 ST PAUL              MN  USA                                  1:41:33.3  3:53  15.5 
   41  270 MARK HUGO                50 EXCELSIOR            MN  USA     MISC                         1:42:22.6  3:55  15.4 
   42  269 EUGENE VANDENHOUTEN      50 GREEN BAY            WI  USA     TEAM ALLEGRO APPLETON        1:45:25.0  4:02  14.9 
   43  263 CHUCK SMERDON            50 EDEN PRAIRIE         MN  USA     BODYGLIDE                    2:04:03.2  4:44  12.7 





----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


               NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Place No.  Name                                      Age City                 St  Country Team                 Time      
  ===== ==== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= 
      1  342 JULIE GLASS                                24 OLYMPIA              WA  USA     POWERSLIDE           1:19:28.2 
      2  354 MANDI HOWARD                               17 FAYETTEVILLE         GA  USA     MOGEMA-LABEDA        1:19:30.6 
      3  333 SARA SAYASANE                              17 SAN JOSE             CA  USA     TEAM SAFE            1:19:30.6 
      4  350 HELEN HAVAM                                26 NEW YORK CITY        NY  USA     EMPIRE SPEED         1:19:30.9 
      5  329 KIMBERLY DERRICK                           18 BYRON CENTER         MI  USA     MOGEMA-LABEDA        1:19:30.9 
      6  358 KIMBERLY FOSTER                            24 LOGANVILLE           GA  USA     BONT                 1:19:31.4 
      7  360 DANIELLA MARTINEZ                          15 NEW YORK             NY  USA     EMPIRE SPEED         1:19:34.8 
      8  356 ERIN DIJULIO                               19 WAKEFIELD            RI  USA     MOGEMA-LABEDA        1:19:35.4 
      9  370 KELLY GUNTHER                              16 CLINTON TWP          MI  USA                          1:19:35.8 
     10  355 MALLORY PRACALE                            16 LAS VEGA             NV  USA     MOGEMA-LABEDA        1:19:36.4 
     11  341 MEAGHAN BUISSON                            23 SASKATOON            SK  CAN                          1:19:42.9 
     12  357 HEATHER RICHARDSON                         14 HIGH POINT           NC  USA     MOGEMA-LABEDA        1:19:48.8 
     13  361 MARIA LAMB                                 17 RIVER FALLS          WI  USA     TEAM SK8HARD.NET     1:19:53.3 
     14  331 STACEY ELDRIDGE                            31 JACKSONVILLE         FL  USA     BONT                 1:21:34.3 
     15  368 LINDSAY CHARD                              16 AYR                  ON  CAN     TORONTO-MOGEMA       1:22:20.4 
     16  337 ALICIA TAGGART                             17 VERONA               WI  USA     BONT NA              1:23:36.5 
     17  369 HEIDI RODEWALD                             20 WATERTOWN            WI  USA     TEAM X-CEL           1:28:26.8 
     18  352 SARAH EMBLETON                             21 MELBOURNE            VI  AUST    MOGEMA AUSTRAILIA    1:28:29.2 
     19  351 JILL WALCZAK                               26 DENVER               CO  USA                          1:28:29.8 
     20  346 KARA PETERSON                              34 ST PAUL              MN  USA     ADAMS INLINE TC SPEE 1:28:57.9 
     21  344 MARCIA WOODFIELD                           34 NEW YORK             NY  USA     EMPIRE SPEED         1:33:34.9 
     22  371 DANIELLE  J DUBOIS                         16 WINNIPEG             MB  CAN     ROLLER SPORTS MANITO 1:33:40.0 
     23  366 JACQUI STUDLEY                             28 RESTON               VA  USA     WOW SKATE            1:37:28.5 





----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


               NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL - MASTERS
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                                 MPH
  Place No.  Name                                      Age City                 St  Country Team                 Pace      Pace  Rate 
  ===== ==== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ==== 
      1  330 DEBBIE RICE                                35 DENHAM SPRINGS       LA  USA     BONT                 1:26:23.0  3:18  18.2 
      2  363 PEGGY GIRGENTI                             38 ORANGE               CA  USA     HYPER                1:26:23.5  3:18  18.2 
      3  367 KIMBERLEY PERKINS                          36 BERKELY              CA  USA     TEAM SAFE            1:26:23.7  3:18  18.2 
      4  345 CONNY STRUB                                46 VANCOUVER            BC  CAN     BONT                 1:26:25.1  3:18  18.2 
      5  338 NANCY DELANOY                              40 ROUND LAKE           IL  USA     TEAM RAINBO          1:26:25.2  3:18  18.2 
      6  328 JENNIFER ARMSTRONG                         39 MARINA DEL REY       CA  USA     LOS ANGELES BEACH SK 1:26:27.1  3:18  18.2 
      7  353 MARGO ARIAGNO                              41 NORTHFIELD           IL  USA     TEAM RAINBO          1:28:10.5  3:22  17.8 
      8  364 ALISON SAWYER                              38 ASTORIA              NY  USA                          1:34:30.7  3:37  16.6 
      9  359 JANE CAREY                                 38 TREVOSE              PA  USA     EC BEAST             1:34:30.9  3:37  16.6 
     10  362 PENNY WRIGHT                               42 PHOENIX              AZ  USA     BONT/PREDATOR        1:35:41.3  3:39  16.4 
     11  340 DENISE LARSON                              39 SPRINGFIELD          IL  USA     CAPITAL CITY RACING  1:36:08.5  3:41  16.4 
     12  332 NANETTE PAQUETTE                           43 WAKEFIELD            MI  USA                          1:49:23.4  4:11  14.4 

   



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


               NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL - VETERANS
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                                 MPH
  Place No.  Name                                      Age City                 St  Country Team                 Time      Pace  Rate 
  ===== ==== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ==== 
      1  339 CARLA RAETSEN                              48 CAMBRIDGE            ON  CAN     TISC                 1:28:26.8  3:23  17.8 
      2  365 DONNA SHELTON                              56 FREMONT              CA  USA     TEAM SAFE            1:31:35.1  3:30  17.2 
      3  327 SUE BACKMAN                                45 MINNEAPOLIS          MN  USA     FLANDERS             1:31:36.0  3:30  17.2 
      4  262 CHERI UELMEN                               47 EAU CLAIRE           WI  USA     ADAM'S INLINE TC SPE 1:34:31.1  3:37  16.6 
      5  349 CAROLE TORREANO                            55 SAFETY HARBOR        FL  USA                          1:55:54.7  4:26  13.6